Основні напрями наукових досліджень ФМІ


Оголошення


Новини


Не уявляємо життя без комп'ютера

15 лютого 1946 року військовими США був запущений перший повноцінний комп'ютер - проект ENIAC (Electrical Numerical Integrator And Calculator), що перекладається як електронний числовий інтегратор і обчислювач.

Але через плутанину в датах саме 14 лютого святкують неофіційний ДЕНЬ КОМП'ЮТЕРНИКА в усьому світі.

Перші прототипи обчислювальної техніки відомі людству ще з давніх часів. Наприклад, у Давньому Вавилоні, ще 3 тис. років до нашої ери, були винайдені пристрої для полегшення підрахунків. Це була своєрідна лічильна дошка, яка застосовувалася для полегшення численних арифметичних обчислень.

Однак більшість істориків згодні з тим, що найбільший внесок у розвиток лічильних механізмів вніс Чарльз Беббідж, англієць, що жив у ХІХ столітті. У його машині було присутньо багато з того, що застосовується в комп'ютерах і сьогодні. Машина Беббіджа передбачала і таку собі мову програмування, клавіатуру і перфокарти для введення інформації, і обчислювальний пристрій, і способи виведення результатів розрахунків. Побудувати цей шедевр комп'ютерної думки ХІХ століття не вдалося. Не було тоді відповідних технологій.

Прототипом комп'ютера був також, створений в 1941 році, комплекс Z3 від німецького інженера Конрада Цузе. Він вмів зчитувати інформацію з перфострічки, проте, в ньому застосовувалися не електронні компоненти, а механічні реле. В американському ЕНІАК електронної начинки було вже предостатньо - основу становили 17468 вакуумні лампи, можна було нарахувати 7200 діодів на основі з кремнію, півтори тисячі різних реле. Обіймав комп'ютер величезну площу, споживав 150 кВт і важив приблизно 27 тон.

Лише через декілька років вже з'явилися транзистори, здатні замінити ненадійні лампи, магнітна пам'ять, інтегральні мікросхеми. Але все ж ENIAC зіграв свою роль. Машина пропрацювала аж до 2 жовтня 1955 року.

ENIAC був розроблений для вирішення однієї із серйозних і потрібних завдань того часу: для обрахунку балістичних таблиць для потреб артилерії та авіації.

З її допомогою був виконаний навіть перший цифровий метеорологічний прогноз.

Застосування двійкової системи числення в обчислювальній техніці теж дісталося нам від ENIAC.

Перші моделі комп'ютерів працювали тільки в армійських підрозділах. Сьогодні комп'ютер вже не є виключно машиною для військового використання.

Сучасне святкування Дня комп'ютерника проводиться буквально повсюдно, оскільки комп'ютери настільки тісно вплелися в наше життя, що люди, які займаються їх обслуговуванням, зараз працюють практично у всіх великих організаціях та компаніях. Майже в кожному будинку зараз можна побачити персональні комп'ютери, які покликані полегшити людям багато видів робіт.

Зі словом «комп’ютерник» зв’язуються досить широкі уявлення. Зараз це не тільки розробники і аналітики комп’ютерних систем, програмісти і оператори різних комп’ютерних пристроїв. Це і інженери з автоматизованих систем керування, інженери з супроводу баз даних, адміністратори серверів і багато інших, чиї професійні обов’язки пов’язані з досконалим знанням комп’ютерної техніки і умінням вирішувати різноманітні завдання, де без її застосування просто не обійтися.

 

У День комп’ютерника вітаємо всіх професіоналів комп’ютерної справи Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України! Бажаємо Вам життя без особливих збоїв, надійної роботи всіх, ввірених Вашому відомству електронно-обчислювальних пристроїв! Бадьорого здоров’я і відмінного настрою!

Виступ к.б.н. Тихонкової Ірини про можливості платформи Web of Science

7 лютого 2017 року в актовому залі ФМІ НАНУ відбувся семінар "Можливості платформи Web of Science для якісних наукових досліджень".

   Фахівець з навчання Clarivate Analytics к.б.н. Ірина Тихонкова розповіла про роботу з інформаційною платформою Web of Science, її основною колекцію найвпливовіших видань Web of Science Core Collection, аналітичними інструментами Journal Citation Report та Essential Science Indicators, програму для роботи з бібліографією EndNote Online та ідентифікаторами науковця ResearcherID та Orcid.

 

 

Слухачі мали можливість послухати відповіді на запитання:

  • Як знайти актуальні публікації за Вашою темою?
  • Оформити статтю згідно вимог певного видання
  • Де краще опублікувати роботу?
  • Чи можна вберегтися від хижацьких видань?
  • Як не загубитися в світі науковців?

Додаткову інформацію можна знайти в бібліотеці ФМІ або за посиланнями:

webofscience.com

my.endnote.com

wokinfo.com/russian

www.researcherid.com

Iryna.Tykhonkova@thomsonreuters.com

Вітаємо з успішним захистом дисертації м.н.с. відділу №8 ФМІ НАНУ РОМАНИШИНА Р.І. на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук

3 лютого 2017р.

на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.221.01 Фізико-механічного інституту ім Г.В. Карпенка НАН України відбувся прилюдний захист дисертації м.н.с. відділу №8 ФМІ НАНУ “Методів та систем дистанційного зондування”

РОМАНИШИНА Ростислава Ігоровича

“РОЗВИТОК УЛЬТРАЗВУКОВОГО МЕТОДУ ДІАГНОСТУВАННЯ ПОШКОДЖЕНОСТІ МЕТАЛУ НА ОСНОВІ РЕЄСТРАЦІЇ ЗВОРОТНЬО-РОЗСІЯНОГО СИГНАЛУ”

поданої на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.02.10 – діагностика матеріалів та конструкцій. Робота виконана у Фізико-механічному інституті ім. Г.В. Карпенка НАН України.

Науковий керівник:

к.т.н., ст.н.с. Кошовий Володимир Вікторович, Фізико-механічний інститут ім. Г.В.Карпенка НАН України, провідний науковий співробітник відділу методів та систем дистанційного зондування.

Офіційні опоненти:

д.т.н., доцент Лютак Ігор Зіновійович, Івано-Франківський національний університет нафти і газу, професор кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем

к.т.н., доцент Окіпний Ігор Богданович, Тернопільський національний технічний університет ім. І.Пулюя, доцент кафедри технології і обладнання зварювального виробництва

ВІТАЄМО З УСПІШНИМ ЗАХИСТОМ!

 

<< Назад ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 80 ... 82 ... 84 ... Вперед >>

Powered by CuteNews