Основні напрями наукових досліджень ФМІ


Оголошення


Новини


«Безпека-2017»: новітні розробки презентували понад 130 компаній
Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4
ХХІІ Міжнародна виставка індустрії безпеки "Безпека 2017" відбулася з 17 по 20 жовтня у столичному виставковому центрі "КиївЕкспоПлаза". В заході взяло участь понад 130 компаній, 30% з яких – це українські виробники.
На цьому наголосив під час офіційного відкриття виставки Валерій Пекар, президент компанії "Євроіндекс", яка разом з Експоцентром "Наука" НАН України є організатором виставки.
"Сьогодні індустрія безпеки переживає злет, частково через ті виклики, які пов'язані з війною. І сьогодні ми бачимо на ринку велику кількість нових українських виробників. 132 компанії представляють продукцію представників з різних країн світу. Ми бачимо на виставці 30% українських виробників. Це більше, ніж у минулі роки. Це означає, що наші компанії посідають все більш значні позиції у цьому секторі і все більший спектр продукції виробляється вже на українських теренах. Ми бачимо тут 25% компаній, які вперше беруть участь у виставці, які пропонують абсолютно нові, інноваційні рішення для індустрії безпеки. Це свідчить про те, що індустрія безпеки стрімко розвивається, вона не просто жива, вона сильна, потужна, має міцні міжнародні зв'язки", – підкреслив президент компанії.
Він також зазначив, що вперше в історії виставки представлено Американський павільйон з питань безпеки, організований Комерційною службою Посольства США в Україні спільно з американськими компаніями, які вирішили вийти на український ринок. І 19 жовтня відбувся секторальний семінар "Провідні американські технології у сфері безпеки та охорони", який дав змогу всім цим компаніям більш детально представити свої напрацювання. А родзинкою цією виставки стала презентація огляду ринку безпеки і охорони "Віч-на-віч з новою реальністю: загострення проблем безпеки на тлі обмежених ресурсів", підготована Комерційною службою Посольства США та Українською федерацією спеціалістів безпеки.  
Член-кореспондент НАНУ, перший заступник головного вченого секретаря НАНУ, Володимир Ємельянов, наголосив, що свої розробки на виставці представили 13 інститутів академії. У тому числі й наш Фізико-механічний інститут ім.. Г.В. Карпенка.
"Сьогодні Академія наук разом з провідними безпековими відомствами, міністерствами і організаціями України відкривають ХХІІ виставку індустрії безпеки. Виставка за часи її існування стала найбільшою експозицією досягнень в галузі індустрії безпеки. Особливо приємно, що 13 інститутів Національної академії наук представляють 89 експонатів з різних напрямів безпеки. Виставка сприятиме ближчому ознайомленню фахівців з розробками і досягненнями вчених нашої академії, зробить співпрацю вчених і практиків продуктивнішою і конструктивнішою", – зазначив Ємельянов. 
Виставку "Безпека 2017" супроводжувала насичена ділова програма заходів – понад 40 годин досвіду, теорії, практики і дискусій у форматі нон-стоп, не враховуючи корпоративних заходів на стендах учасників. В одному з таких заходів – Науково-практичній конференції "Технічне регулювання — запорука безпечності продукції" взяв участь представник Інституту. Мета конференції – удосконалення інституцій технічного регулювання, становлення національного органу стандартизації та удосконалення діяльності органів державного ринкового нагляду та підвищення до нього довіри. Під час відкриття XXIІ Міжнародної виставки індустрії безпеки “Безпека 2017” відбулося офіційне спецпогашення серії поштових марок “Історія пожежного транспорту”.  Виставка проходила за офіційної підтримки Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України та Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України. 

 

  Одночасно в ВЦ «КиївЕкспоПлаза» відбулась X ювілейна Міжнародна виставка LABComplEX – головна подія лабораторної індустрії України. ФМІ ім. Г.В. Карпенка взяв участь у виставковому заході "Високі технології-2017", що пройшов у складі ювілейної виставки.
Вперше готові до впровадження розробки відділу «Електрофізичних методів неруйнівного контролю» й загалом Інституту на виставці достойно презентував м.н.с., к.т.н. Мар’ян Мельник.
За активну участь у обох заходах, представлення вагомих наукових розробок та сприяння розвитку науки загалом Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка нагороджено дипломами.
 
ВФіА НАНУ підготувало навчальні програми з фізики і астрономії як окремих дисциплін для учнів 10-11 класів загальноосвітніх шкіл

Шановні колеги, друзі!

Звертаюсь також до великого загалу українських вчителів фізики і астрономії, щоб доповісти, що Національна академія наук України виконала доручення Міністерства освіти і науки України, запропонувавши проекти програм з фізики і астрономії як окремих навчальних предметів у загальноосвітніх школах.

Нагадаю, що 3 жовтня 2017 року попередні проекти програм були оприлюднені на сайті НАН України та у Фейсбуці для всебічного обговорення. Програмні комісії ретельно вивчали думки, що висловлювалися в обговоренні, аналізували всі зауваження, що надходили й іноді суперечили одне одному, намагалися досягти максимально збалансованого та узгодженого результату. І сьогодні, 20 жовтня ц.р. доопрацьовані проекти програм оприлюднюються у тому вигляді, у якому планується їх офіційно передати до МОН України.

Звертаючись до всіх вас, дозвольте висловити щиру подяку всім тим, хто виявився не байдужим до цих ключових предметів шкільного навчання, висловив свої думки, побажання та пропозиції.

 

Не можу не засвідчити, що й комісії, а з фізики – це:

Локтєв В.М.  –  голова, академік НАН України, академік-секретар ВФА НАН України, завідувач кафедри загальної і теоретичної фізики НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського»;

Анісімов І.О. – доктор ф.-м. наук, професор, декан факультету радіофізики, електроніки і комп’ютерних систем КНУ імені Тараса Шевченка, президент Українського фізичного тов-ва, Заслужений діяч науки і техніки України, м.Київ;

Вільчинський С.Й. – доктор ф.-м. наук, професор, завідувач кафедри квантової теорії поля фізичного факультету того ж університету, м. Київ;

Гельфгат І.М.  –   кандидат ф.-м. наук, Заслужений вчитель України, викладач фізики Харківського ф.-м. лицею № 27, м. Харків;

Зинчук В.М.  –  викладач фізики та фізичного практикуму Природничо-наукового лицею № 145, м. Київ;

Кремінський Б.Г. –  доктор пед. наук, Заслужений вчитель України, головний науковий співробітник Інституту модернізації освіти, м. Київ;

Овсянніков О.А. – викладач фізики Українського ф.-м. ліцею КНУ імені Тараса Шевченка, м. Київ;

Орлянський О.Ю. – кандидат ф.-м. наук, доцент Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, м. Дніпро;

Пасіхов Ю.Я. – Народний вчитель України, викладач фізики ф.-м. гімназії № 17,  м. Вінниця,

і з астрономії

Яцків Я.С. – голова, академік НАН України, директор Головної астрономічної обсерваторії НАН України, президент Української астрономічної асоціації;

Івченко В.М. – доктор ф.-м. наук,  професор, завідувач кафедри астрономії і фізики космосу, КНУ імені Тараса Шевченка, м. Київ;

Казанцев А.М. – кандидат ф.-м. наук, співробітник Астрономічної обсерваторії КНУ імені Тараса Шевченка, м. Київ;

Ващенко О.П. – старший викладач кафедри експериментальної і теоретичної фізики і астрономії Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, м. Київ;

Крячко І.П. – завідувач лабораторії Головної астрономічної обсерваторії НАН України,  м. Київ,

весь відведений на підготовку програм час працювали самовіддано та відповідально, щотижня зустрічаючись для аналізу поточних результатів і щодня знаходячись у практично неперервному телефонному або електронному зв’язку.

Працюючи над програмами, члени комісій виходили з накопиченого за багато років досвіду викладання природничих наук в середніх школах і прагнули поєднати традиції у навчанні фізики і астрономії з необхідністю певного оновлення змісту та використовуваних загальних методичних підходів до навчання. У підсумку, підготовлено три варіанти програм з фізики, які, що надзвичайно суттєво, мають єдину концепцію, втілюють системність матеріалу, пов’язані та узгоджені між собою спільною методологією і відрізняються лише ступенем глибини подачі теоретичного матеріалу та його практичного закріплення. Тому при необхідності або бажанні будь-який учень чи учениця без проблем може перейти з одного рівня вивчення фізики на інший, оскільки програми є синхронізованими. Такий підхід ми вважаємо дуже важливим, оскільки фізика дотепер залишається найбільш загальним і вичерпним джерелом для світоглядного пізнання природи і Всесвіту. Водночас, будова і еволюція останнього є прерогативою науки астрономії, яка у своїх методах і засадах, спираючись на фундаментальні фізичні закони, осмислює і узагальнює їх для вивчення Сонця і Сонячної системи, та й усього оточуючого Землю безмежного простору. Саме тому як окремі підготовлені також варіанти програм з астрономії, які, до речі, їхній авторський колектив узгодив з програмами з фізики.

Усі програми, з якими наразі можна ознайомитись на сайті, готові, на наш погляд, до впровадження вже з наступного навчального року, а сам процес прийняття знаходиться у компетенції МОН України.

Вважаємо, що у разі схвалення та впровадження пропонованого нами пакету програм, виграють усі, для кого поняття розвитку інтелекту не є порожніми словами, а головне – рідна країна, якій буде на кого спиратися у побудові свого високо розвинутого і високо технологічного суспільства майбутнього, яке посідатиме достойне та авторитетне місце у світовій спільноті передових держав.

Слава Україні!

 

З повагою, В.М. Локтєв

 

Програми з фізики:

http://www.nas.gov.ua/text/pdfNews/physics_in_school.pdf

 

Програми з астрономії:

http://www.nas.gov.ua/text/pdfNews/astronomy_in_school.pdf

Відбулося чергове засідання наукового семінару “Проблеми технічної діагностики та дистанційного зондування”

20 жовтня 2017 року  

в актовому залі головного корпусу ФМІ НАНУ

відбулося засідання наукового семінару

“Проблеми технічної діагностики та дистанційного зондування”,

на якому слухалась доповідь

к.т.н., с.н.с. відділу №3

“Діагностики корозійно-водневої деградації матеріалів”

ФМІ НАН України

 

ЗВІРКО Ольги Іванівни

“Розроблення методології діагностування корозійно-водневої деградації конструкційних сталей тривалої експлуатації"

(за матеріалами докторської дисертації;

спеціалізація: 05.02.10 – діагностика матеріалів і конструкцій )

 

 

Керівник семінару: академік НАН України Назарчук З.Т.

Секретар семінару: д.ф.-м.н. Куриляк Д.Б.

<< Назад ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 35 ... 37 ... 39 ... 41 ... 43 ... 45 ... 47 ... 49 ... 51 ... 53 ... 55 ... 57 ... 59 ... 61 ... 63 ... 65 ... 67 ... 69 ... 71 ... 73 ... 75 ... 77 ... 79 ... 81 ... 83 ... 85 Вперед >>

Powered by CuteNews