Основні напрями наукових досліджень ФМІ


Оголошення


Новини


Ціною життя заради ідеї

                                                                             

20 лютого в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день на вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Пам'ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Уперше Небесною сотнею полеглих учасників акцій протесту назвала поетеса Тетяна Домашенко у вірші «Небесна сотня воїнів Майдану», який вона написала 21 лютого 2014 року.

Це були українці, які загинули в Києві на Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській за честь, за волю, за свою Україну.

Жодного з нас події Революції Гідності не залишили байдужими.

59 міст України назвали вулиці та площі на їх честь (наприклад, у Києві вулицю Інститутську  названо Алеєю Героїв Небесної Сотні, у Львові вулицю Гвардійську – вулицею Героїв Майдану). Про них складено пісні ( Піккардійська терція - « Пливе кача», Марійка Бурмака - «Він іде по воді», Гайдамаки - «Дерев’яні щити» та ін.). Видана збірка поезій «Материнська молитва Українки – героям Майдану». Письменники з України та інших країн написали вже численні твори (в основному — вірші) про події на Майдані, про майданівців. Знято документальний фільм "Небесна сотня" із серії «Зима, що нас змінила» та документальний фільм "Майдан" режисера Сергія Лозниці. В Івано-Франківську та Тернополі створено музеї Небесної Сотні та Революції Гідності.

31 березня 2014 року Національний банк випустив пам'ятну медаль "Небесна сотня на варті", а 18 лютого 2015 року Національний банк ввів у обіг три пам'ятні монети номіналом 5 гривень кожна — «Євромайдан», «Революція гідності» та «Небесна сотня». Монети відносяться до серії «Героям Майдану», яка увічнює пам'ять полеглих і події, що відбулися в Україні протягом листопада 2013 року — лютого 2014 року та увійшли в історію як Революція гідності.

Петриківські майстрині із Дніпропетровщини Галина Назаренко та Олена Ярмолюк створили писанку, присвячену пам'яті Героїв Небесної Сотні.

В одному з парків Праги встановили 107 дерев'яних хрестів, кожен з яких — як зображення героя Небесної Сотні.

3 квітня 2014 року працівники Почаївського лісництва та Кременецького лісового господарства заклали Ліс пам'яті Героїв Небесної сотні (площею 1,9 га) та встановили камінь і знак пам'яті.

24 березня 2014 року студенти і викладачі Тернопільського національного економічного університету, до яких долучилися громадські діячі та представники влади, висадили сто лип, заклавши алею пам'яті Героїв Небесної сотні, що ростиме неподалік від центрального корпусу вишу.

26 червня 2014 року Президент України П.О. Порошенко вніс до Верховної Ради України законопроект щодо встановлення ордена Героїв Небесної Сотні для відзначення осіб за громадянську мужність, патріотизм, відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, активну благодійну, гуманістичну, громадську діяльність в Україні, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), інших подій, пов'язаних із захистом незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.

21 листопада 2014 року, коли вперше відзначався День Гідності та Свободи, Президент України Петро Порошенко підписав Указ про присвоєння 99 героям Небесної Сотні звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" посмертно. У зв'язку з тим, що звання Герой України може бути присвоєно виключно громадянам України, три іноземці, які загинули під час Революції Гідності, були нагороджені орденом Героїв Небесної Сотні.

Героїчна сотня загинула за незалежність своєї держави, і ціною жертовності показала, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним.

У боротьбі за незалежність на протязі століть віддали свої життя мільйони українців і зараз гинуть за свою націю і державу. Нас убивали, нищили голодоморами, вивозили до Сибіру, саджали по тюрмах. Але українська нація нескорена і вільна!

Давайте в цей день віддамо шану тим, хто загинув, а також їх родичам, яким доводиться жити з цим болем щодня.

Вітаємо з успішним захистом дисертації м.н.с. відділу №16 ФМІ НАНУ ЧУЧМАНА М.Р. та м.н.с. відділу №3 ФМІ НАНУ ХАБУРСЬКОГО Я.М.

15 лютого 2017р.

на засіданнях спеціалізованої вченої ради Д 35.226.02 Фізико-механічного інституту ім Г.В. Карпенка НАН України відбулися прилюдні захисти дисертацій:

м.н.с. відділу №16 ФМІ НАНУ “Корозійного розтріскування металів” ЧУЧМАНА Мар’яна Романовича “НАВОДНЮВАННЯ ТА ОПІР РУЙНУВАННЮ ТРУБНИХ СТАЛЕЙ У СІРКОВОДНЕВИХ СЕРЕДОВИЩАХ ЗА СТАТИЧНИХ ТА ЦИКЛІЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ”,  поданої на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.17.14 – хімічний опір матеріалів та захист від корозії. Робота виконана у Фізико-механічному інституті ім. Г.В. Карпенка НАН України (Науковий керівник: д.т.н., професор Хома Мирослав Степанович, Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України (м. Львів), завідувач відділу корозійного розтріскування металів. Офіційні опоненти: д.т.н., професор Архипов Олександр Геннадійович, Східно-український національний університет ім. В. Даля, завідувач кафедри машинознавства та обладнання промислових підприємств та д.т.н., доцент Курмакова Ірина Миколаївна, Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченка МОН України (м. Чернігів), завідувач кафедри хімії),

 

а також

 

м.н.с. відділу №3 ФМІ НАНУ “Діагностики корозійно-водневої деградації матеріалів” ХАБУРСЬКОГО Ярослава Мирославовича “РОЗРОБЛЕННЯ ІНГІБІТОРІВ КОРОЗІЇ ВУГЛЕЦЕВИХ СТАЛЕЙ НА ОСНОВІ ВІДХОДІВ ДЕРЕВИНИ ДЛЯ ТЕПЛОЕНЕРГЕТИКИ”, поданої на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності 05.17.14 – хімічний опір матеріалів та захист від корозії (Науковий керівник: д.т.н., професор Никифорчин Григорій Миколайович, Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України (м. Львів), завідувач відділу діагностики корозійно-водневої деградації матеріалів. Офіційні опоненти: д.т.н., професор Чигиринець Олена Едуардівна, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” ім. І. Сікорського МОН України (м. Київ), завідувач кафедри фізичної хімії та д.т.н., доцент Курмакова Ірина Миколаївна, Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченка МОН України (м. Чернігів), завідувач кафедри хімії).

 

ВІТАЄМО З УСПІШНИМ ЗАХИСТОМ!

Виставка українських винахідників в США

З нагоди 25-річчя встановлення українсько-американських дипломатичних відносин у центрі Вашингтона відкрилася виставка "50 винаходів, які Україна подарувала світу".

Українські досягнення експонуються в будинку ім. Рональда Рейгана – Міжнародному торговельному центрі.

Показ організований Посольством України в США за сприяння Українського кризового медіа-центру. До проведення виставки в американській столиці також долучилися творчий проект "Direct 96" та компанія Meest Corporation, Inc.

Усе розмаїття людства, яким ми його знаємо, утворюють сотні народів. Кожен з них вклав цеглину-дві у будівлю сучасного світу, запропонувавши нові ідеї, зробивши винаходи, що змінили світ назавжди. Зробили світ таким, яким ми його знаємо. Це може бути щось величне – як перший політ у космос чи велетенський атомний криголам. А може бути і малопомітне – таке, про що знають лише фахівці, але без чого неможливе наше повсякденне життя. В десятках країн, на всіх континентах, від мікросвіту генетики до зоряних шляхів космонавтики, геній українців усюди, крок за кроком, змінював планету.

Про цей арт-проект можна розповідати лише українською, адже мова про 50 інновацій наших земляків, що створені в Україні та за її межами. Винаходи українців, про які не знає світ, а часто-густо й ми самі — тема, якій присвячена виставка. Ось декілька з них:

 1. Ян Кум. Розробник месенджера WhatsApp для смартфонів
 2. Любомир Романків.Створив накопичувач на магнітних дисках (hdd)
 3. Сергій Корольов. Під його керівництвом запущено першу міжконтинентальну балістичну ракету, перший штучний супутник Землі, перший політ людини в космос та вихід людини в космос.
 4. Ігор Сікорський. Творець першого гелікоптера. Автор літаків-велетнів «Ілля Муромець» 
 5. Борис Патон. Автор ідеї та один з розробників методу електрозварювання м'яких тканин
 6. Віталій Запека. Хірургічний шов блискавка
 7. Микола Бенардос. Творець дугового електрозварювання
 8. Пилип Орлик. Автор конституційного акту, який називають «першою в світі Конституцією»
 9. Ілля Мечников. Один з основоположників еволюційної ембріології, імунології та мікробіології
 10. Іван Пулюй. Відкрив Х-промені. Першим у світі зробив «рентгенівський» знімок скелета.
 11. Олег Антонов. Під керівництвом Антонова розроблено транспортні літаки Ан-8, Ан-12, Ан-22, Ан-26, Ан-32, Ан-72, Ан-124, багатоцільові літаки Ан-2, Ан-14, Ан-28, пасажирські літаки Ан-10, Ан-2
 12. Микола Пирогов. Засновник військово-польової хірургії, започаткував використання анастезії при оперативних втручаннях, вперше в історії світової медицини застосував гіпсову пов'язку

Організатори знайшли та візуалізували наукові досягнення українців, які зараз використовуються у всіх сферах життя людини. Неймовірні винаходи у медицині (хірургічний шов-блискавка), авіабудуванні (перший у світі пасажирський та найбільший вантажний літаки, гелікоптери та дирижаблі), освоєнні космосу, IT, протезуванні клапанів серця та багатьох інших галузях, без яких неможливо уявити сучасний світ, представлені дизайнерами у вигляді яскравих постерів. Через деякий час виставку планують експонувати на провідних світових майданчиках, щоб розповісти людям з інших країн про наукові та технологічні досягнення українців.

Як зауважили організатори, "нині в Україні зростає нове покоління винахідників, які продовжують змінювати на краще як свою країну, так і цілий світ, заради добробуту кожної людини, яка в ньому мешкає".

У Вашингтоні виставка "50 винаходів, які Україна подарувала світу" експонуватиметься до 3 березня. Далі планується її демонстрація в інших великих містах Сполучених Штатів.

<< Назад ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 79 ... 81 ... 83 ... 85 Вперед >>

Powered by CuteNews