Основні напрями наукових досліджень ФМІ


Оголошення


Новини


Академіку Борису Патону – 99!
Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4
Видатний український учений зі світовим ім’ям,
Президент НАН України Борис Євгенович Патон
святкує сьогодні своє 99-річчя.
Народився академік 27 листопада 1918 року в Києві. Його батько, Євген, був засновником, а потім і директором Інституту електрозварювання.
У 1941-му Борис Патон закінчив Київський політехнічний інститут за фахом інженер-електрик. З 1962 року і понині очолює Національну академію наук України.
За життя науковець став автором 1 200 публікацій, 20 монографій та 720 винаходів. Його наукові дослідження присвячені, зокрема, процесам автоматичного і напівавтоматичного зварювання під флюсом, розробленню напівавтоматичного зварювання під водою.
Також Патон – автор ідеї та один із розробників методу електрозварювання живих тканин. За розроблення та освоєння цього методу науковця відзначили Державною премією в галузі науки й техніки. Нині його винахід широко використовують у хірургії.
Нова сторінка в багатогранній діяльності Б.Є. Патона відкрилася в роки незалежності України. 26 листопада 1998 року за самовіддане служіння науці, визначні досягнення в галузі зварювання та спеціальної електрометалургії, що сприяли визнанню й утвердженню авторитету вітчизняної науки у світі, відзнакою Президента України «Герой України» з врученням ордена Держави першим було нагороджено Патона Бориса Євгеновича –президента Національної академії наук України, академіка НАН України. Як член Ради з питань науки і науково-технічної політики при Президентові України і Ради національної безпеки й оборони України Борис Євгенович зробив великий особистий внесок в адаптацію Національної академії наук і всієї науки України до умов ринкової економіки. Як голова Комітету з Державних премій України в області науки і техніки він невпинно піклується про авторитет і престиж праці вчених. Велике значення Б.Є. Патон надає інноваційній діяльності, формуванню і вдосконаленню перших в Україні технопарків, розширенні їх взаємодії в інтересах розвитку науки і держави загалом, завжди зв’язує підготовку молодих кадрів з популяризацією і поліпшенням умов складної, але важливої для суспільства праці вченого. Борис Євгенович докладає великих зусиль для збереження і розвитку міжнародної наукової співпраці Академії, зовнішньоекономічних зв’язків її інститутів з діловими партнерами зарубіжних країн.
“Непересічний розум, життєва енергія та працелюбність Бориса Патона вражає. А його творчий доробок назавжди закарбує його ім’я в історію світової науки. Дякуємо за дар творити на благо і в ім’я українського народу”, – написав у Facebook глава держави Петро Порошенко.
"Хоч як це несподівано для вас звучатиме, але Україна досі має першорядну за європейськими мірками науку. Це першою чергою стосується природничих і технічних дисциплін. Але цей статус збережено не завдяки державі, а завдяки ентузіазмові та героїзмові наших учених. Думаю, пам’ятник колись поставлять професору Патону – людині консервативній, але вольовій і порядній. Саме він свого часу не дав розкрасти комплекс Академії наук у 1990-ті роки." – Максим Стріха.
Нагадаємо також, що академік Борис Патон першим почав і розвинув дослідження з використання зварювальних процесів в космічній технології, виконаних космонавтами при орбітальних польотах кораблів і в умовах відкритого космосу. Він – визнаний лідер у цій області.
Щиро вітаємо Метра Української науки. Дякуємо за Вашу працю для України!
Powered by CuteNews