Основні напрями наукових досліджень ФМІ


Оголошення


Новини


Академік А.Г. Наумовець в гостях у телеканалу «Київ» розповів про Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку

10 листопада 2017 року перший віце-президент Національної академії наук України, голова Секції фізико-технічних і математичних наук НАН України академік Антон Григорович Наумовець став гостем ранкової програми «Ранок по-київськи» телеканалу «Київ».

Розмову в студії було присвячено Всесвітньому дню науки в ім’я миру та розвитку, що відзначається на планеті щороку 10 листопада, а також заходам, які з цієї нагоди організують учені Академії, та станові вітчизняної наукової сфери в цілому.

Академік А.Г. Наумовець розповів, що заходи з нагоди осіннього свята науки (11–12 листопада) традиційно готує академічна молодь, яка досить активно займається науково-популяризаційною діяльністю. Це, в першу чергу, Рада молодих вчених НАН України й подібні ради, створені при відділеннях і окремих наукових установах. Серед їхніх головних завдань – захист прав молодих дослідників.

Запрошуючи телеглядачів побувати на осінніх «Днях науки» (http://dni-nauky.in.ua/ ), А.Г. Наумовець зазначив: «Нам дуже важливо, щоб наші інститути відвідувало якомога більше молодих людей – школярів, студентів, – тому що ми життєво зацікавлені в омолодженні нашої науки. Це – велика проблема. Ми хочемо, аби не переривався потік знань, аби передавалась естафета від старших до молодших». До речі, з цією метою – для забезпечення постійного поповнення вітчизняної наукової сфери молодими кадрами – свого часу було засновано Малу академію наук України, котра опікується здібними школярами з усіх куточків нашої держави.

Нині, за словами академіка, наука в Україні переживає досить важкий період, адже про неї практично не згадується на найвищому рівні: «У нас все-таки ще немає справжньої підтримки науки з боку держави. Багато хто з високопосадовців не розуміє [важливості] науки». Водночас, орієнтація на європейські стандарти передбачає, в тому числі, збільшення бюджетних витрат на дослідження – від нинішніх (зовсім недостатніх) майже 0,02% ВВП до 2–3% ВВП. «Процвітають ті країни, які виділяють кошти на науку, – говорить академік А.Г. Наумовець. – Але ми [науковці] не лише просили б більше коштів на науку, – хоча для фундаментальної науки це необхідно, – а треба створити в країні сприятливий інноваційний клімат, коли бізнес підхоплюватиме ті розробки, які створюють учені. І оцей тандем рухає суспільство вперед».

Гість телепередачі також поінформував про те, що з деякими результатами науковців Національної академії наук України можна ознайомитися в одинадцяти книгах довідкової серії «Перспективні науково-технічні розробки НАН України», які охоплюють цілу низку напрямів – від агропромислового комплексу до інформаційних технологій  (P.S.: тут є розробки і Фізико-механічного інституту НАН України). Видання побачили світ зовсім нещодавно та розміщені у вільному доступі на сайті Академії (http://www.nas.gov.ua/rdoutput/UA/book2017/Pages/Default.aspx ).

Крім того, зауважив А.Г. Наумовець, побачити чимало з цих розробок на власні очі охочі зможуть під час Міжнародного форуму «Innovation Market» ( http://innovationmarket.com.ua/ )  (триватиме 21–24 листопада 2017 року в приміщенні Міжнародного виставкового центру в Києві – за адресою: Броварський проспект, 15), у межах якої Національній академії наук України відведено окрему велику експозицію.

 

Посилання на оригінальний відеозапис передачі «Ранок по-київськи» (10.11.2017 р.): 

https://www.youtube.com/watch?v=pKsa-aXzdkU&feature=youtu.be&t=4472

 

Матеріали опублікували: Прес-служба НАН України

Powered by CuteNews