Основні напрями наукових досліджень ФМІ


Оголошення


Новини


Всеукраїнський фестиваль інновацій, 27-28.09.2017р., Київ; законопроект МОН України щодо стартапів, який передбачатиме для них державну підтримку

27-28 вересня 2017 року 

МОН спільно з КНУ ім. Тараса Шевченка та Науковим парком КНУ провели

Всеукраїнський фестиваль інновацій.

У межах фестивалю відбулися:

  • Конференція «Проблеми нормативно-правового забезпечення інноваційної діяльності та шляхи їх вирішення»;
  • Конкурс стартапів в сфері економічних інновацій
  • Конкурс стартапів в сфері соціальних інновацій
  • V Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених та студентів з проблем інтелектуальної власності «Законодавство України у сфері інтелектуальної власності та його правозастосування: національні, європейські та міжнародні виміри».

Участь у конференції взяли представники вишів, наукових парків, інших інноваційних структур, створених ВНЗ, громадських організацій та реального сектора економіки, до сфери інтересів яких належать питання академічного підприємництва та впровадження інновацій.

Програму заходу та перелік тез доповідей, які увійшли до збірки та плануються до опублікування в електронному вигляді, можна переглянути за посиланням:

http://mon.gov.ua/activity/innovaczijna-diyalnist-ta-transfer-texnologij/transfer-texnologij/informaczijni-zaxodi.html

 

МОН розробляє законопроект щодо стартапів, який передбачатиме для них державну підтримку.

Наразі завершується перший етап з підготовки законопроекту щодо стартапів – на часі його обговорення в експертному та бізнес середовищі. Про це розповів директор департаменту інноваційної діяльності та трансферу технологій МОН Віктор Шовкалюк під час Всеукраїнського фестивалю інновацій, який проходив у Києві 27-28 вересня 2017 року.

«Зараз, коли в Україні є великий потенціал для розвитку стартапів, звісно нам потрібно створювати правові засади для їх підтримки, насамперед у вишах та наукових установах. У проекті закону ми прописуємо алгоритми, які дозволять збільшити комерціалізацію українських розробок, кількість малих інноваційних підприємств, небюджетні джерела фінансування інноваційної діяльності тощо», – зазначив Віктор Шовкалюк.

За його словами, у законопроекті для стартапів передбачено встановлення нижчої податкової ставки на прибуток. Зокрема, на перші 2 роки – 30% від існуючої податкової ставки на прибуток, у третьому році – 50%, четвертому – 60%, п’ятому – 70%.

Планується також заміна внесків соціального страхування, здійснюваних за працівників, фіксованим платежем. Він має бути в розмірі 2 мінімальних внесків соціального страхування незалежно від розміру зарплати.

«У документі ми чітко визначимо, що таке стартап, яку він повинен мати історію, річний дохід, на що має бути спрямована його діяльність. Окремо ми пропишемо поняття соціального та інноваційного стартапу – яким критеріям має відповідати той чи інший проект, щоб підпадати під ці визначення», – відзначив очільник департаменту.

Під час фестивалю учасники обговорили цю та інші зміни, необхідні українському законодавству для успішного розвитку інновацій. У його межах також проходять 2 конкурси стартапів – в сфері економічних та соціальних інновацій.

Нагадуємо, що МОН уже розробив пакет законів для розвитку інновацій, що передбачає субсидії для високотехнологічних виробництв:

http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2017/06/09/mon-rozrobiv-paket-zakoniv-dlya-rozvitku-innovaczij/

Powered by CuteNews