Основні напрями наукових досліджень ФМІ


Оголошення


Новини


На горі Піп Іван на межі Івано-Франківщини та Закарпаття мають відновити обсерваторію

На горі Піп Іван

(на межі Івано-Франківщини та Закарпаття)

триває реконструкція обсерваторії,

яку розпочали ще в 2012 р.

 

Про це передає Еcпресо.TV.

Після відновлення обсерваторії там зможуть проходити практику та займатися наукою українські та польські студенти. Ця обсерваторія належить до Прикарпатського університету. Відновлення обсерваторії на горі Піп Іван сприятиме розвитку української науки та покращенню міжнародних відносин.

На цьому наголосила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час візиту до обсерваторії у межах 4-го карпатського форуму народовладдя https://www.unian.ua/society/2067446-na-ivano-frankivschini-proyshov-4-y-karpatskiy-forum-narodovladdya.html , що тривав 4-5 серпня 2017р.

Зокрема, цього року заплановано встановлення метеорологічного обладнання, а надалі й  астрономічного телескопу, який працюватиме на об’єкті.

Окрім астрономічно-метеорологічних спостережень, планується створити науковий центр, де досліджуватимуть флору і фауну Карпатського національного природного парку, екологію регіону тощо.

Реалізацією проекту займається Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника спільно з Варшавським університетом. Після відновлення обсерваторії студенти навчальних закладів зможуть проходити в установі практику і проводити наукові дослідження.

Також на базі обсерваторії вдосконалять цілодобовий рятувальний пост, який відтепер стане й цілорічним. Там ще з середини 2016 року рятувальники проводять пошукові, профілактичні роботи та дають поради мандрівникам.

 

До речі, нагадаємо, що 21 серпня 2017 року відбудеться найдовше затемнення Сонця в історії. Вчені прогнозують, що Місяць затулить Сонце на 1,5 години. Очікується, що сонячна корона буде в кілька разів більшою, ніж під час попередніх затемнень.

Де і як можна буде побачити затемненя?

Спостерігати за сонячним затемненням 21 серпня зможуть тільки ті, хто перебуває на території США, а також частково в Західній Європі та Південній Америці. В Україні його видно не буде. До речі, місто Карбондейл у США стане унікальним місцем, де спостерігатимуться 2 повних сонячних затемнення протягом 7 років – у 2017 і 2024 роках. В момент і в точці найбільшого затемнення напрямок на сонце (азимут) становитиме 198°, а висота сонця над горизонтом становитиме 64°.

Powered by CuteNews