Основні напрями наукових досліджень ФМІ


Оголошення


Новини


Україна стала асоційованим членом Європейської організації ядерних досліджень (CERN)

 

Україна стала асоційованим членом Європейської організації ядерних досліджень.  Керівник  постійного  представництва  України  при  відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві Ю. Клименко передав лист про нотифікацію Угоди між Україною та Європейською організацією ядерних досліджень Генеральному директору CERN Ф. Джанотті 5 жовтня у Женеві.

Статус  асоційованого  члена  CERN  дає  унікальну  можливість  для українських учених отримувати досвід участі у передових дослідженнях, працювати  в  CERN у  ролі співробітників  та  брати  участь  у  програмах розвитку кар’єри.  Також  це  розширить  доступ  до  проектів  та  освітніх програмам CERN, сприятиме підвищенню ефективності наукових розробок і підготовки наукових працівників вищої кваліфікації.  

Уже з 1 жовтня 2016р. науково-дослідні установи та підприємства України можуть  брати  участь  у  тендерах  CERN  та  отримувати  замовлення  на виготовлення високотехнологічного обладнання. Це дасть змогу українським промисловцям конкурувати за контракти із CERN, відкриє можливості для промислового співробітництва у сферах сучасних технологій.

З огляду на вагомий науковий потенціал нашої держави, Україні було запропоновано унікальну форму співпраці – вона стала одним з асоційованих членів CERN, а тому платитиме значно менші внески, ніж 22 держави-члени організації. При цьому Україна може брати участь в усіх формах наукового співробітництва, які можливі для членів CERN. 

Угоду було підписано ще у 2013 р., а ратифіковано Верховною Радою України в 2014 р. Однак нотифікувати Угоду було неможливо, оскільки в України  не  було  коштів,  потрібних  на  сплату  відповідного  внеску.  До бюджету на 2016 р. було закладено витрати на сплату внеску в розмірі 250 швейцарських франків, що дало змогу нотифікувати Угоду з 1 жовтня 2016 р.

Powered by CuteNews