Основні напрями наукових досліджень ФМІ


Оголошення


Новини


Ціною життя заради ідеї

                                                                             

20 лютого в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день на вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Пам'ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Уперше Небесною сотнею полеглих учасників акцій протесту назвала поетеса Тетяна Домашенко у вірші «Небесна сотня воїнів Майдану», який вона написала 21 лютого 2014 року.

Це були українці, які загинули в Києві на Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській за честь, за волю, за свою Україну.

Жодного з нас події Революції Гідності не залишили байдужими.

59 міст України назвали вулиці та площі на їх честь (наприклад, у Києві вулицю Інститутську  названо Алеєю Героїв Небесної Сотні, у Львові вулицю Гвардійську – вулицею Героїв Майдану). Про них складено пісні ( Піккардійська терція - « Пливе кача», Марійка Бурмака - «Він іде по воді», Гайдамаки - «Дерев’яні щити» та ін.). Видана збірка поезій «Материнська молитва Українки – героям Майдану». Письменники з України та інших країн написали вже численні твори (в основному — вірші) про події на Майдані, про майданівців. Знято документальний фільм "Небесна сотня" із серії «Зима, що нас змінила» та документальний фільм "Майдан" режисера Сергія Лозниці. В Івано-Франківську та Тернополі створено музеї Небесної Сотні та Революції Гідності.

31 березня 2014 року Національний банк випустив пам'ятну медаль "Небесна сотня на варті", а 18 лютого 2015 року Національний банк ввів у обіг три пам'ятні монети номіналом 5 гривень кожна — «Євромайдан», «Революція гідності» та «Небесна сотня». Монети відносяться до серії «Героям Майдану», яка увічнює пам'ять полеглих і події, що відбулися в Україні протягом листопада 2013 року — лютого 2014 року та увійшли в історію як Революція гідності.

Петриківські майстрині із Дніпропетровщини Галина Назаренко та Олена Ярмолюк створили писанку, присвячену пам'яті Героїв Небесної Сотні.

В одному з парків Праги встановили 107 дерев'яних хрестів, кожен з яких — як зображення героя Небесної Сотні.

3 квітня 2014 року працівники Почаївського лісництва та Кременецького лісового господарства заклали Ліс пам'яті Героїв Небесної сотні (площею 1,9 га) та встановили камінь і знак пам'яті.

24 березня 2014 року студенти і викладачі Тернопільського національного економічного університету, до яких долучилися громадські діячі та представники влади, висадили сто лип, заклавши алею пам'яті Героїв Небесної сотні, що ростиме неподалік від центрального корпусу вишу.

26 червня 2014 року Президент України П.О. Порошенко вніс до Верховної Ради України законопроект щодо встановлення ордена Героїв Небесної Сотні для відзначення осіб за громадянську мужність, патріотизм, відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, активну благодійну, гуманістичну, громадську діяльність в Україні, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), інших подій, пов'язаних із захистом незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.

21 листопада 2014 року, коли вперше відзначався День Гідності та Свободи, Президент України Петро Порошенко підписав Указ про присвоєння 99 героям Небесної Сотні звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" посмертно. У зв'язку з тим, що звання Герой України може бути присвоєно виключно громадянам України, три іноземці, які загинули під час Революції Гідності, були нагороджені орденом Героїв Небесної Сотні.

Героїчна сотня загинула за незалежність своєї держави, і ціною жертовності показала, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним.

У боротьбі за незалежність на протязі століть віддали свої життя мільйони українців і зараз гинуть за свою націю і державу. Нас убивали, нищили голодоморами, вивозили до Сибіру, саджали по тюрмах. Але українська нація нескорена і вільна!

Давайте в цей день віддамо шану тим, хто загинув, а також їх родичам, яким доводиться жити з цим болем щодня.

Powered by CuteNews