Основні напрями наукових досліджень ФМІ


Оголошення


Новини


Виставка українських винахідників в США

З нагоди 25-річчя встановлення українсько-американських дипломатичних відносин у центрі Вашингтона відкрилася виставка "50 винаходів, які Україна подарувала світу".

Українські досягнення експонуються в будинку ім. Рональда Рейгана – Міжнародному торговельному центрі.

Показ організований Посольством України в США за сприяння Українського кризового медіа-центру. До проведення виставки в американській столиці також долучилися творчий проект "Direct 96" та компанія Meest Corporation, Inc.

Усе розмаїття людства, яким ми його знаємо, утворюють сотні народів. Кожен з них вклав цеглину-дві у будівлю сучасного світу, запропонувавши нові ідеї, зробивши винаходи, що змінили світ назавжди. Зробили світ таким, яким ми його знаємо. Це може бути щось величне – як перший політ у космос чи велетенський атомний криголам. А може бути і малопомітне – таке, про що знають лише фахівці, але без чого неможливе наше повсякденне життя. В десятках країн, на всіх континентах, від мікросвіту генетики до зоряних шляхів космонавтики, геній українців усюди, крок за кроком, змінював планету.

Про цей арт-проект можна розповідати лише українською, адже мова про 50 інновацій наших земляків, що створені в Україні та за її межами. Винаходи українців, про які не знає світ, а часто-густо й ми самі — тема, якій присвячена виставка. Ось декілька з них:

 1. Ян Кум. Розробник месенджера WhatsApp для смартфонів
 2. Любомир Романків.Створив накопичувач на магнітних дисках (hdd)
 3. Сергій Корольов. Під його керівництвом запущено першу міжконтинентальну балістичну ракету, перший штучний супутник Землі, перший політ людини в космос та вихід людини в космос.
 4. Ігор Сікорський. Творець першого гелікоптера. Автор літаків-велетнів «Ілля Муромець» 
 5. Борис Патон. Автор ідеї та один з розробників методу електрозварювання м'яких тканин
 6. Віталій Запека. Хірургічний шов блискавка
 7. Микола Бенардос. Творець дугового електрозварювання
 8. Пилип Орлик. Автор конституційного акту, який називають «першою в світі Конституцією»
 9. Ілля Мечников. Один з основоположників еволюційної ембріології, імунології та мікробіології
 10. Іван Пулюй. Відкрив Х-промені. Першим у світі зробив «рентгенівський» знімок скелета.
 11. Олег Антонов. Під керівництвом Антонова розроблено транспортні літаки Ан-8, Ан-12, Ан-22, Ан-26, Ан-32, Ан-72, Ан-124, багатоцільові літаки Ан-2, Ан-14, Ан-28, пасажирські літаки Ан-10, Ан-2
 12. Микола Пирогов. Засновник військово-польової хірургії, започаткував використання анастезії при оперативних втручаннях, вперше в історії світової медицини застосував гіпсову пов'язку

Організатори знайшли та візуалізували наукові досягнення українців, які зараз використовуються у всіх сферах життя людини. Неймовірні винаходи у медицині (хірургічний шов-блискавка), авіабудуванні (перший у світі пасажирський та найбільший вантажний літаки, гелікоптери та дирижаблі), освоєнні космосу, IT, протезуванні клапанів серця та багатьох інших галузях, без яких неможливо уявити сучасний світ, представлені дизайнерами у вигляді яскравих постерів. Через деякий час виставку планують експонувати на провідних світових майданчиках, щоб розповісти людям з інших країн про наукові та технологічні досягнення українців.

Як зауважили організатори, "нині в Україні зростає нове покоління винахідників, які продовжують змінювати на краще як свою країну, так і цілий світ, заради добробуту кожної людини, яка в ньому мешкає".

У Вашингтоні виставка "50 винаходів, які Україна подарувала світу" експонуватиметься до 3 березня. Далі планується її демонстрація в інших великих містах Сполучених Штатів.

Powered by CuteNews