Основні напрями наукових досліджень ФМІ


Оголошення


Новини


Патріарх вітчизняної науки святкує ювілей

1 вересня в Будинку вчених відбулися урочистості за нагоди ювілейної дати – 90-ліття відомого українця, активного політичного та громадського діяча, видатного науковця Ігоря Рафаїловича Юхновського. 

До вітань долучився і Фізико-механічний інститут ім Г.В. Карпенка  інститут. Від імені науковців ФМІ видатного вченого привітали директор і почесний директор інституту.

До 90-річчя від дня народження видатного українського вченого, державного і громадського діяча академіка НАН України Ігора Рафаїловича Юхновського у бібліотеці ФМІ ім Г.В. Карпенка організовано стенд-виставку.

З нагоди ювілею Львівський національний університет імені Івана Франка та Інститут фізики конденсованих систем НАН України напередодні ювілею (31 серпня в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка) організували Гуманітарну сесію «Вибір України: минуле, сучасність і майбутнє», на якій було заслухано шість виступів видатних інтелектуалів.

Тематикою Сесії стали гуманітарні аспекти розбудови Української держави, до розвитку яких І.Р.Юхновський у різні періоди своєї діяльності мав інтерес і стосунок, зокрема, розвиток наукової та освітньої сфери в Україні, конституційне право, становлення суспільства сталого розвитку і середнього класу, проблеми національної пам’яті тощо.

Вів Сесію сам ювіляр, а слухачами були науковці та студенти різних спеціальностей, інтелектуали та всі небайдужі, зацікавлені в розвитку громадянського суспільства та базових інститутів держави.

Свій ювілей видатний вчений відсвяткував сходженням на Говерлу

Ігор Юхновський (1925 р.н.) є творцем Львівської наукової школи статистичної фізики, Інституту фізики конденсованих систем НАН України. У 1990-1998 рр. очолював Західний науковий центр НАН України. У 1990-2006 рр. — депутат І-IV скликань Верховної Ради України. Працював в уряді на посаді першого віце-прем'єр-міністра у 1992-1993 рр. Голова Всеукраїнського об'єднання ветеранів. У 2006-2010 рр. Ігор Юхновський виконував обов'язки голови Українського інституту національної пам'яті. У 1946-1989 рр. мешкав у Львові. У 1989-2012 рр. - у Києві. З 2012 року постійно мешкає у Львові. 

Powered by CuteNews