Основні напрями наукових досліджень ФМІ


Оголошення


Новини


Турнір з міні-футболу

18 червня 2015 року на стадіончику ФМІ відбувся ІІ турнір з міні-футболу серед академічних установ міста Львова, зорганізований Обласним Комітетом Профспілок НАН України та профкомом ФМІ. У ньому взяли участь 5 команд, що представляли Інститут фізики конденсованих систем НАН України (команда СКІФ), Інститут регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього НАН України (ІРД), Відділення фізико-хімії горючих копалин інституту фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка (Фізико-хіміки), Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України (ФМІ) та збірню командою Державного природознавчого музею НАН України та Центру математичного моделювання ІППММ ім. Я.С. Підстригача НАН України (Музей-ЦММ).

Нагадаємо, І такий турнір відбувався в травні минулого року. У ньому наша команда зайняла третє місце серед чотирьох учасників, поступившись ІФКС та ІРД, команда якого і стала чемпіоном.

Цього року новачком турніру стала команада Фізико-хіміки.

Стосовно цього року команда ФМІ підійшла набагато серйозніше, вже була ознайомлена з потенційними противниками.

Тут слід сказати, що за вимогою організаторів та основних спонсорів (Обласним Комітетом Профспілок НАН України) турнір мали провести в один день. Отож регламент був простий. Кожна команда грала з кожною. Матч тривав 15 хв. (два тайми по 7,5 хв.).

Були підготовлені заохочувальні призи для всіх учасників, грамота для найкращого бомбардира та кубок для чемпіона.

Отож нагадаємо хід турніру.

У матчі відкритті зустрілися новачки змагань Фізико-хіміки та господарі ФМІ. Цього року команда ФМІ підійшла набагато серйозніше до турніру. Перший матч завершився перемогою ФМІ 7-0, причому перший гол забив один з організаторів турніру з боку Профкому ФМІ О. Білий у першому таймі, котрий і завершився мінімальною перемогою господарів. У другому таймі замість О. Білого вийшов В. Штендер. На його рахунку решта 6 голів команди, таким чином В. Штендер вже з першого матчу окреслив своє прагнення здобути грамоту найкращого бомбардира.

У другому матчі СКІФ переміг Музей-ЦММ з рахунком 2-0.

Тож після першого туру ФМІ зразу зайняв І місце.

У третьому матчі минулорічні чемпіони перемогли фізико-хіміків 3-1.

У четвертому матчі ФМІ зустрічалися зі СКІФом. Треба сказати, що це команди, які на нашому стадіоні досить часто проводять спаринги. Отже матч вийшов надзвичайно принциповий. Перший тайм, як і попередній закінчився з рахунком 1-0 на користь ФМІ. Єдиний гол провів Р. Гіль. Що стосується другого тайму, то тут знову ж зіграла вагому роль вже традиційна заміна О. Білого на В. Штендера, на рахунку останнього 3 голи. Матч так і завершився: 4-0 на користь ФМІ.

Тож після другого туру ФМІ закріпив лідерство, однак вся боротьба була попереду.

У п’ятому матчі Музей-ЦММ переміг Фізико-хіміків 2-1. Треба сказати, що для команди Музей-ЦММ це були перші очки за два роки змагань.

Шостий матч насправді став окрасою турніру. Тут було все. І пенальті, з якого ІРД відкрили рахунок, розмочивши заступника директора ФМІ О. Яськіва, котрий чудово захищав ворота протягом всього турніру. І емоції з обох сторін, оскільки всі розуміли, що переможець цього матчу з великою ймовірністю може стати і переможцем всього турніру. І безперервний натиск ФМІ, в якому відзначалися В. Пронік, котрий своїм швидкісним дриблінгом ставив у важке становище всю команду ІРД. І невтомна робота на полі Р. Гіля, котрий здається встигав усюди і ще в першому таймі зрівняв рахунок. І контратаки ІРД, які просто розбивалися об справжній мур, яким для них став Ю. Голова тюк з боку господарів. І вже традиційна заміна в перерві О. Білого, котрий намагався скористатися будь-якою помилкою противника, на В. Штендера, котрий в одній з атак зазнав пошкодження, однак в будь-яку секунду команду впевнено підтримував В. Гвоздецький. Треба сказати, що й ІРД до кінця боролися, розуміючи, що тільки перемога відкривала їм шлях до загального успіху. Однак незважаючи на всі ці фактори у другому таймі не було зафіксовано голів. Матч, так і завершився, з рахунком 1-1.

Тож після третього туру ФМІ надалі очолював турнірну таблицю, причому маючи невеликий відрив від команд, котрі випередили нас в минулому році: ІРД та СКІФ.

У сьомому матчі СКІФ впевнено переміг Фізико-хіміків 4-2.

У восьмому матчі ІРД, не зовсім відновившись післю двобою з Фіз. великими труднощами перемогла Музей-ЦММ 1-0.

Отож перед останнім п’ятим туром ФМІ та ІРД набрала по 7 очок, а СКІФ мав у своєму активі ‑ 6. ФМІ було на першому місці завдяки чудовій різниці голів 12-1, а в ІРД цей показник був 5-2.

Ще одним хорошим матчем був матч минулорічного чемпіона з командою, котра завершила попередній турнір на ІІ місці – СКІФом. На цей раз переміг СКІФ і перед останнім матчем очолив турнірну таблицю з 9-ма очками.

Отож для перемоги в турнірі ФМІ необхідно було з будь-яким рахунком здолати опір команди Музей-ЦММ.

Перед матчем за сімейними обставинами повинен був покинути команду О. Білий, однак зразу була знайдена заміна в особі І. Гіля.

Нам була потрібна тільки перемога. З перших секунд наші хлопці завертіли біля воріт противника таке, на що Музей-ЦММ нічим не зміг відповісти. І гострі проходи В. Проніка, і гольове чуття В. Штендера, і сімейні комбінації Івана та Романа Гілів, і в міру жорстка гра В. Гвоздецького, і впевнена гра в воротах О. Яськіва, і вміле керування колективом капітана команди Ю. Головатюка. Все це призвело, що під кінець другого тайму ФМІ вели з рахунком 9-0, не залишивши жодного сумніву в присутні про справедливість остаточного успіху. Останній гол на рахунку команди Музей-ЦММ, котрий великодушно дозволили забити наші хлопці.

Отож з 10-ма очками та з різницею голів 21-2 ФМІ красиво переміг в даному турнірі, який має всі підстави стати традиційним. Звання кращого бомбардира одержав В. Штендер. На жаль не було номінації кращого гравця турніру, кращого захисника і кращого воротаря, але нема сумнівів, що 18 червня ці всі номінації залишилися б в ФМІ.

З перемогою

Склад нашої команди:

Капітан        Юрій Головатюк

Воротар       Олег Яськів

Польові гравці:

                     Орест Білий

                     Володимир Гвоздецький

                     Іван Гіль

                     Роман Гіль

                     Василь Пронік

                     Віталій Штендер.

О. Білий приймає заявки команд

Жеребкування

Команди на поле

Привітальне слово заступника директора ФМІ О.І. Яськіва

Відбувається нагородження команд

О. Яськів з кубком

 

 

Powered by CuteNews