Основні напрями наукових досліджень ФМІ


Оголошення


Новини


Дні НАУКИ в Україні! Що в підсумку?

Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка представив готові до впровадження розробки на виставці-презентації наукових розробок установ Академії наук України..Традиційно кожного травня в Україні відбувається Всеукраїнський фестиваль науки. Не став винятком і 2015 рік. Цьогоріч фестиваль, започаткований «…на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України…» згідно з Указом Президента України «Про День науки» від 14 лютого 1997 року № 145/97 проводиться Національною академією наук України спільно з Міністерством освіти і науки України, галузевими академіями вже вдев’яте.

В рамках фестивалю проведено низку різноманітних за формою і змістом заходів, розрахованих на різні категорії учасників, – дні відкритих дверей в академічних установах і вищих навчальних закладах, виступи провідних вітчизняних і іноземних вчених з популярними лекціями, виставки, екскурсії до лабораторій та музеїв, засідання круглих столів, презентації інноваційних розробок, демонстрації науково-популярних фільмів тощо.

Урочисте відкриття IX Всеукраїнського фестивалю науки відбулося 19 травня 2015 року в Інституті електрозварювання ім. Є.О.Патона. З вітальними словами виступили президент Національної академії наук України академік Б.Є. Патон, Міністр молоді і спорту України І.О. Жданов, Посол Франції в Україні пан Ален Ремі. На відкритті фестивалю з лекціями виступили член-кореспондент НАН України В.М. Сорокін, який розповів про проблеми та перспективи світлодіодного освітлення та член дослідницької групи лауреата Нобелівської премії у галузі фізики у 2012 р. Сержа Ароша І. Доценко на тему «Як приборкати фотон?».

В рамках фестивалю діяла виставка-презентація наукових розробок установ Академії. Понад 50 установ, серед яких і наш Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка, представили близько 600 науково-технічних розробок у сфері охорони здоров’я, інформаційних технологій, машинобудування, житлово-комунального господарства, енергетики, сільського господарства, оборонної промисловості тощо. Також відвідувачі заходу мали змогу ознайомитись з презентацією науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України та учнів середніх навчальних заходів м. Києва. В рамках фестивалю фонд «Відкрита політика» провів пізнавальні майстер-класи народних умільців та зеленої лабораторії молодих вчених. Посольство Франції в Україні презентувало науково-популярний фільм "Мікрокосмос" та мультиплікаційний серіал «Комашки». Мета заходів: демонстрація нових завершених науково-технічних та інших конкурентноспроможних розробок НАН України. Ці розробки можуть бути впроваджені у виробництво для заміщення імпортної продукції вітчизняною, котра не поступається зарубіжним аналогам або перевищує їх за основними якісними показниками.

Низку заходів до IX Всеукраїнського фестивалю науки проведено й у Фізико-механічному інституті ім. Г.В. Карпенка. Відбулося урочисте засідання Вченої ради, організована і виставлена у бібліотеці інституту книжкова виставка праць провідних учених ФМІ, презентація готових до впровадження розробок під загальною назвою «Інноваційні технології & обладнання – як кінцевий продукт діяльності наукової установи» представлена на міжнародному форумі «Україна—ЄС» та на семінарі, організованому ГО «Чисте повітря, чисте довкілля– запорука здоров`я нації». За активну участь і запрезентовані готові до впровадження розробки Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка нагороджено дипломом.

На жаль ажіотажного зацікавлення готовими до впровадження розробками сьогодні вітчизняна наука не відчуває! ВИРОБНИЧНИКИ – ВІДГУКНІТЬСЯ! МИ ПРОПОНУЄМО НАЙКРАЩЕ! Детальніше на сайті http://metaltechcomua.blogspot.com/

 

Powered by CuteNews